Serbska epidemia podwójnej linii Shenfeng

Klasa B Ligi Narodów UEFA rozpocznie ważne wydarzenie. Norweska drużyna prowadzona przez centrum Manchesteru City Haaland przyjmie wyzwanie drużyny Serbów u siebie.

Obecnie w klasyfikacji grupowej obie drużyny są w pierwszej dwójce z 10 punktami. Dla norweskiej drużyny, która jest w gorszej sytuacji pod względem różnicy bramek, muszą wygrać, aby awansować do poziomu A.

Największym zaufaniem norweskiej drużyny jest oczywiście najnowocześniejsze centrum Haaland, ale tym razem Haaland spotkał również przeciwnika, czyli wielkiego centrum Mitrovica, który grał dla Fulham.

W piątej rundzie klasy B Ligi Narodów UEFA Serbia wygrała 4:1 ze szwedzką drużyną również z Europy Północnej. Mitrovic strzelił dwa gole w pierwszej połowie, a już 2 minuty po przerwie otrzymał kolejne asysty Vlahovica, skompletował hat-tricka w następnym mieście i został pierwszym, który przyczynił się do czterobramkowego zwycięstwa serbskiej drużyny.

Po tej kampanii Mitrovic strzelił 9 bramek w 8 meczach zarówno dla klubu, jak i reprezentacji w tym sezonie. Od 2018 r. strzelił 38 goli dla reprezentacji Serbii, remisując z Ronaldo i Kane jako najlepszym strzelcem w tym samym okresie. Taka skuteczność, choć nieco gorsza od Haaland, nie jest zbyt daleko w tyle.